Nasledujúce dni stále suché a bez búrok.Tie až v utorok

05.05.2018 o 09:28 - P.M.
Článok

Nasledujúce dni nás čaká stabilné počasie pod kontrolou rozsiahlej oblasti vysokého tlaku vzduchu. Popoludní nám už nehrozia ani búrky ako tomu bolo v uplynulých dňoch.

Nasledujúce dni stále suché a bez búrok.Tie až v utorok

Búrky, ktoré v uplynulých dňoch priniesli vlahu aspoň do niektorých oblastí nášho územia úplne zmiznú. Riadiacim tlakovým útvarom bude rozsiahla tlaková výš, ktorá zabezpečí stabilné počasie. Táto tlaková výš sa bude presúvať cez Dánsko, Baltské more nad Fínsko a v priebehu nasledujúceho týždňa nad Rusko.

Naša oblasť sa tak dostane po okraji tejto tlakovej výše do severovýchodného až východného prúdenia. Obvykle takéto prúdenie prináša teplejší vzduch, no to teraz neplatí. Východná Európa je totiž rovnako prehriata ako naša oblasť. Napríklad v Kyjeve a v Bielorusku stúpali teploty v uplynulých dňoch nad +30 °C a pokorené tak boli historické rekordy.

Počas víkendu a aj na začiatku budúceho týždňa tak na našom území zavládne jasné až polojasné počasie. Búrky sa vyskytnú ešte v sobotu aj to len ojedinele v Banskobystrickom kraji a až do utorka ich nečakáme. 

Pri jasnej až polooblačnej oblohe budú teploty do utorka stúpať na +22 až +28°C. Bude tak o niečo chladnejšie ako v uplynulých dňoch a to práve vďaka severovýchodnému prúdeniu, ktoré nahradí južné, no stále bude na súčasnú ročnú dobu nezvyčajne teplo.