Nasledujúcu noc príde sneženie. Kde bude bielo ?

10.03.2019 o 13:28 - P.M.
Článok

Počas uplynulej noci postúpil cez naše územie studený front, ktorý priniesol aj slabšie búrky, no najmä silný vietor. Nasledujúce hodiny sa ochladí.

Nasledujúcu noc príde sneženie. Kde bude bielo ?

Prechod studeného frontu, ktorý cez naše územie postupoval uplynulú noc budeme badať na teplotách aj počas dnešného dňa.

V porovnaní so včerajším dňom budú dnešné maximálne teploty o niečo nižšie, no výraznejšie sa ochladí večer, kedy dorazia zrážky, ktoré budú aj snehové.

Počas popoludnia začnú od severozápadu pribúdať zrážky a postupne sa na našom území rozprší. Na horách bude snežiť, no postupne, ako sa bude ochladzovať bude hranica sneženia klesať a na severe poklesne hranica sneženia až do nižších polôh.

Po polnoci by nad naše územie mali prísť ďalšie zrážky, ktoré zasiahnu najmä sever Slovenska, kde by postupne mali priniesť sneženie.

V týchto oblastiach by malo snežiť
V týchto oblastiach by malo snežiť

Snežiť by malo na Kysuciach, na Orave, Liptove, Horehroní a na Spiši, no snehové zrážky sa môžu objaviť aj v iných oblastiach severného a stredného Slovenska.

Nasledujúcu noc by na severe mali teploty klesať pod bod mrazu, a tak je nádej, že v niektorých oblastiach severného Slovenska sa zobudíme do bieleho rána.