Nebezpečne stúpa hladina Hrona: V centre B. Bystrice sa uzatvára most

14.10.2020 o 16:29 - Banská Bystrica, Slovensko - Veronika Salayová
  • Článok

Od 17.00 hod. sa uzatvára jeden z mostov v centre Banskej Bystrice. Dôvodom je nebezpečne stúpajúca hladina Hrona. 

Nebezpečne stúpa hladina Hrona: V centre B. Bystrice sa uzatvára most
Banská Bystrica. Foto: HaZZ
Neustávajúci dážď v Banskej Bystrici spôsobuje problémy priamo v centre meste, kadiaľ popri hlavnom cestnom ťahu preteká rieka Hron a kde už dlhší čas Slovenský vodohospodársky podnik robí výstavbu protipovodňových opatrení. Hladina rieky od včera večera nebezpečne stúpla, a dnes preto hlavnú cestu lemovali hasičské autá, hasiči tam budovali protipovodňové bariéry.
 
„Hron nám v noci stúpol na takú úroveň, že bolo potrebné vykonať protipovodňové opatrenia na Huštáku. Vybudovali sme bariéry v dĺžke zhruba 130 metrov a pri zimnom štadióne v dĺžke približne 240 metrov, plus vodohospodári zabezpečili úseky, kde protipovodňová ochrana mesta nie je dokončená,“ reagoval pre TASR Erik Piater z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici.
 
Polícia vo svojej najaktuálnejšej správe uviedla, že z dôvodu nepriaznivého počasia a s tým súvisiacim stúpaním vodných tokov uzatvára most na Ulici 9. mája cez rieku Hron v Banskej Bystrici. Spomenutý most sa uzatvára dnes od 17.00 hod.
 
Na kritických miestach Hrona budú v najbližších hodinách prebiehať protipovodňové opatrenia, ktoré budú vykonávať banskobystrickí hasiči. Polícia prejazd týmto úsekom od danej hodiny neumožní.
 
Uzavretý bude aj ďalší most v meste, a to most pod. malou železničnou stanicou Banská Bystrica - mesto.
 
Jediný prejazdný most bude pri Smrečine (nákupné centrum Terminál), upozorňuje polícia.
 
Najnovšie správy