Nedeľa bude v znamení horúčav. Teploty vystúpia na +35 °C

19.06.2022 o 07:16 - Veronika Sádovská

Teploty atakovali v posledných dňoch hranicu +30 °C a dnes vystúpia ešte vyššie. Pripravte sa na letné horúčavy.

Nedeľa bude v znamení horúčav. Teploty vystúpia na +35 °C
Ilustračný obrázok

Po niekoľkodňovej vlne búrok, máme od včerajšieho dňa u nás vlnu niekoľkodňových horúčav. Je možné, že dnes padnú aj rekordné čísla na teplomeroch.

Teploty začali extrémne stúpať počas týždňa už v západnej Európe, kde v Španielsku a vo Francúzsku vystúpili nad +40 °C, na niektorých miestach do +45 °C.

U nás bude dnes a v pondelok o desať stupňov menej a teploty budú dosahovať hranicu +35 °C. Podobne to majú aj v susednom Česku.

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš, ktorá spôsobuje krásne jasné počasie. Zároveň však k nám prúdi vzduch z Afriky, ktorý je horúci a ten nám prináša vysoké teploty.

Teplý vzduch sa postupne s tlakovou výšou presúval od juhozápadnej Európy a už dorazil aj k nám. Teploty stúpali už včera k +30 °C a dnes bude ešte teplejšie.

Dnes bude najteplejšie na juhu východného Slovenska, kde teplota môže vystúpiť na +33 °C. V pondelok už bude horúco takmer na celom území aj keď krajný juhovýchod bude mať stále o niečo vyššie teploty.

Teploty počas dnešného dňa
Teploty počas dnešného dňa
 
Predpokladané teploty v pondelok
Predpokladané teploty v pondelok
Podľa predpovedných modelov bude najteplejšie v pondelok, keď bude na mnohých miestach do +35 °C, hlavne na juhu západného a východného Slovenska.

V nasledujúcich dňoch už však vysoké teploty vyženie studený front. Prechod studeného frontu v pondelok k nám znova prinesie búrky a po týchto horúčavách aj vytúžené ochladenie a vlahu.