Nedeľa bude veterná. Objavia sa aj veľké teplotné rozdiely

31.07.2022 o 09:26 - Veronika Sádovská

Na záver týždňa sa pripravte sa rôzne druhy počasia. Dnes bude fúkať, pršať, objavia sa búrky a Slovensko sa aj teplotne rozdelí.

Nedeľa bude veterná. Objavia sa aj veľké teplotné rozdiely
zdroj: unsplash.com

Po prechode frontu sa začalo už včera na našom území ochladzovať. Ako prví to pocítili na západe, kde už od rána pršalo a tvorili sa búrky. Zrážky postupovali na východ, kde prišlo ochladenie až večer.

Na východe sa zrážky objavili až popoludní. Tvorili sa aj výrazné búrky, avšak teplá vzduchová hmota medzi Košicami a Prešovom spôsobovala, že v oblasti bolo stále veľmi teplo a dusno. 

Ochladenie prišlo na východ až v noci a dnes ráno. Oproti tomu sa na západe začne dnes znova otepľovať. Ako vidíme na obrázku, Slovensko sa teplotne rozdelí.

Teplotné rozdiely oproti včerajšiemu dňu
Teplotné rozdiely oproti včerajšiemu dňu

Zatiaľ čo Západné Slovensko bude mať teploty vyššie ako včera aj o +4 °C, na strednom a východom Slovensku bude oproti včerajšku výrazne chladnejšie.

Ochladeniu dopomáhajú aj zrážky, ktoré už od včerajšieho večera prichádzajú k nám v západnej polovici územia od severu. Na východe zas oblačnosť postupuje rovnako ako včera severným až severovýchodným smerom.

Na horách sa rozfúka

Pozor si dávajte aj ak sa vyberiete do hôr. Okrem toho, že po zrážkach budú chodníky šmykľavé, bude tam aj poriadne fúkať. V najvyšších oblastiach Nízkych a Vysokých Tatier môže presiahnuť rýchlosť vetra aj 100 km/h.

Vietor počas dnešného dňa
Vietor počas dnešného dňa

Veterno bude v horských oblastiach stredného Slovenska a na severe východného Slovenska. Prechodne vietor zosilnie aj pri búrkach.

Dnes nás teda čaká netypický letný deň. Pozitívom budú zrážky, ktoré po tých včerajších prinesú ďalšiu potrebnú vlahu.