Nedeľa bude zväčša slnečná. Pozor si dajte na vysoký UV index

15.05.2022 o 06:01 - Dominik Cenkner

Máj sa už začína lúčiť so svojou prvou polovicou, ktorá priniesla, v rámci počasia, zaujímavé dianie. Pred nami je však tretia májová nedeľa, ktorá oproti včerajšku prinesie o niečo krajšie aj teplejšie počasie.

Nedeľa bude zväčša slnečná. Pozor si dajte na vysoký UV index
Ilustračné foto, zdroj: pixabay.com

Rovnako ako včera, aj dnes bude naša oblasť pod vplyvom toho istého tlakového útvaru. A to tlakovej výše, ktorej okraj k nám zasahuje od severozápadu.

Dnešný deň preto prinesie zväčša slnečné počasie. Najmä na východe však treba počítať s ojedinele zväčšenou oblačnosťou.

Aj keď slnko má väčšina z nás rada, predsa len si treba pred ním dávať pozor. A to vzhľadom na vysoký UV index.

Ten na dnešné poludnie vystúpi na hodnotu 6,3, čo sa klasifikuje ako vysoký UV index. V poludňajších hodinách (medzi 10-15 LSEČ) sa odporúča vyhľadať tieň, vonku sa chrániť odevom, pokrývkou hlavy, ochranným krémom a okuliarmi.

Nedeľné teploty a jednoduchá otázka

Maximálne denné teploty sa dnes budú pohybovať v rozmedzí od +23 °C do +28 °C. Miestami bude chladnejšie.

A to najmä v Žilinskom kraji, na Spiši a krajnom severovýchode. Tam teploty vystúpia do +21 °C.

Do toho nám bude zväčša fúkať slabý, len na západe a východe miestami severozápadný až severný vietor s rýchlosťou 2 až 6 m/s.

Ak sa pýtate dokedy nám toto počasie vydrží, odpoveď je, že približne do utorka. Vtedy totiž cez naše územie postúpi studený front, ktorý prinesie mierne ochladenie, ale najmä prehánky, dážď a ojedinele aj búrky.

Viac o tom sme vám priniesli v samostatnom článku. Nájdete ho napr. po kliknutí SEM.