Nedeľa prináša letné počasie. Popoludní s avšak opäť objavia búrky

06.06.2021 o 10:40 - Peter Minárik
  • Článok

Aj nedeľa začína na viacerých miestach nášho územia s pomerne príjemným počasím. Viac oblačnosti je len na západe nášho územia. Popoludní sa však môžu objaviť aj prehánky, či búrky.

Nedeľa prináša letné počasie. Popoludní s avšak opäť objavia búrky

Počas včerajšieho dňa počasie rozdelilo naše územie na dve polovice. Zatiaľ čo v oblasti východného Slovenska od dopoludňajších hodín pršalo, tak na západe prevládalo prevažne slnečné a teplé počasie. Dnešné počasie opäť rozdeľuje Slovensko. Zatiaľ čo na takmer celom našom území je slnečno, tak v oblasti západného Slovenska je pomerne veľa oblačnosti.

Môže za to opäť línia konvergencie, ktorá sa tiahne z Česka, cez Rakúsko až do Maďarska. Tá sa nachádza pred studeným frontom a tak na aktuálnom družicovom zábere možno vidieť, že oblačnosti je dnes v tejto oblasti mnoho.

aktuálna oblačnosť nad našou oblasťou
aktuálna oblačnosť nad našou oblasťou

Popoludní sa opäť vyskytnú búrky

Už od rána v Nemecku, na juhu Česka, v Rakúsku, v Slovinsku či v Chorvátsku prší a vyskytujú sa pomerne výrazné búrky. Naše územie dnes výdatnejšie zrážky obídu. Očakávajú sa totiž len búrky.

V priebehu popoludňajších hodín sa začne vytvárať na našom území kopovitá oblačnosť z ktorej sa môžu vyformovať prehánky, či ojedinelé búrky.

Prehánky a búrky budú opäť v podobe početnejších a samostatných buniek, ktorých najnebezpečnejším sprievodným javom bude zosilnenie dažďa.

Búrky čakajte aj v priebehu týždňa

Situácia v budúcom týždni bude podobná akú máme na našom území v priebehu tohto víkendu.

Počasie na našom území bude aj naďalej ovplyvňovať nevýrazné tlakové pole, ktoré bude prinášať ustálené, prevažne slnečné počasie, no v priebehu popoludnia sa začne vytvárať kopovitá oblačnosť a objaviť sa môžu postupne prehánky, či búrky.

Príjemnou správou je však to, že letné počasie by malo na našom území pokračovať aj v budúcom týždni. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v intervale +23 až +30 °C.

Najnovšie správy