Nedeľa v znamení prehánok, dažďa i búrok. Teploty mierne klesnú

06.09.2020 o 06:15 - Dominik Cenkner
  • Článok

Kým počas soboty sme si mohli na väčšine územia užívať priam až letné počasie s teplotami do +30 °C, nedeľa prinesie zmenu. Po ruke bude treba mať dáždniky a miestami aj teplejšie oblečenie.

Nedeľa v znamení prehánok, dažďa i búrok. Teploty mierne klesnú
Ilustračné. Foto: needpix.com

Situáciu ohľadom počasia ovplyvňuje studený front, ktorý sa už včera presúval ponad strednú Európu a v noci došiel až k nám. Sprevádzaný je búrkami, ktoré najmä v Poľsku spôsobili značné škody.

U našich severných susedov dokonca vyčíňal downburst. V Česku naopak padali krúpy, ktoré dosahovali niekedy priemer aj 4 cm. Počas dnešného dňa sa bude front presúvať ďalej smerom na východ.

Dnes sa preto očakáva oblačné až zamračené počasie, najmä na severozápade a severe, ale aj v iných oblastiach s prehánkami, dažďom či ojedinelými búrkami. Tie by sa mali pre zmenu objaviť na východe krajiny. Oproti včerajšku sa mierne ochladí.

Maximálne denné teploty sa vyšplhajú na +22 °C až do +27 °C. Na krajnom západe, v Žilinskom kraji, Spiši a Horehroní od +17 °C od +22 °C. Vietor bude fúkať slabý, len na západe to bude severný do 7 m/s.

Aktuálnu polohu prehánok či búrok môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.

Najnovšie správy