Nemáte ešte prezuté zimné pneumatiky? Dnes sa vám to môže vypomstiť

26.11.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner

Vyzerá to tak, že dnes sa konečne dočkáme sneženia aj v nižších polohách. S tým však súvisí možný problém pre vodičov, ktorí si prezutie nechali na poslednú chvíľu.

Nemáte ešte prezuté zimné pneumatiky? Dnes sa vám to môže vypomstiť
Ilustračné foto, zdroj: pixabay.com

Počasie u nás bude počas dnešného dňa ovplyvňovať frontálna vlna, ktorá bude spojená s tlakovou nížou. Jej stred sa bude presúvať z Jadranu nad našu oblasť.

Piatok bude teda zamračený. Od juhozápadu postupne na viacerých miestach treba počítať s dažďom či prehánkami.

Prehánky môžu byť aj snehové, a to spočiatku najmä vo vyšších polohách. Postupne by sa však hranica sneženia mala presúvať nižšie, najmä na západe územia.

Ojedinele budú zrážky aj výdatnejšie. Na cestách preto dnes jazdite obzvlášť opatrne a radšej pri ceste počítajte s časovou rezervou.

Teploty a predpoveď počasia na víkend

Maximálna denná teplota sa dnes bude pohybovať v rozmedzí od +2 °C do +7 °C. Miestami však bude aj teplejšie.

Týkať sa to bude najmä dolného Zemplína. Tam teplota môže vystúpiť do +9 °C.

Rozfúka sa aj vietor. Ten bude spočiatku slabý, len miestami najmä v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji sa očakáva juhovýchodný vietor s rýchlosťou 2 až 7 m/s.

Na krajnom juhozápade neskôr popoludní bude fúkať severozápadný vietor do 6 m(s. Na horách vo vysokých polohách treba počítať s prudkým až búrlivým južným vetrom.

Počasie sa nezmení ani cez víkend. V sobotu síce veľa zrážok zrejme nespadne, ale v nedeľu sa opäť treba pripraviť na prehánky, či sneženie.