Nepriaznivé počasie pokračuje. V Čechách sa prevrátil autobus

05.02.2020 o 08:58 - Klatovy - Veronika Salayová
  • Článok

Silný nárazový vietor a snehové prehánky komplikujú dopravnú situáciu na českých cestách. 

Nepriaznivé počasie pokračuje. V Čechách sa prevrátil autobus
Foto: HZS Plzeňského kraja

Dnes ráno o 5.40 hod. na ceste za Dobršínom v smere na Sušici v okrese Klatovy v Plzeňskom kraji autobus zišiel z diaľnice a následne sa prevrátil na bok.

Na miesto nehody vyrazili hasiči, ktorí pomohli cestujúcim vyjsť z autobusu, v ktorom cestovalo 13 osôb vrátane vodiča. Štyria z nich utrpeli ľahšie zranenia. 

Tri ženy s ľahkým zranením a jedného muža s akútnou stresovou reakciou odviezli sanitkami do nemocnice v Sušici, informoval Vítězslav Sladký z krajskej záchrannej služby.

Podľa českých meteorológov v Klatovskom okrese je vydaná výstraha pred silným nárazovým vetrom, ktorý v kombinácii s hustým snežením skomplikoval situáciu na ceste, kde vodič autobusu nezvládol riadenie a zišiel z cesty, kde sa následne prevrátil.

Počasie zkomplikovalo dopravu na mnohých ďalších miestach v Česku. Napríklad na diaľnici D8 medzi Ústím nad Labem a Nemeckom kvôli sneženiu nad ránom uviazli kamióny. Tunel v smere do Nemecka bol dve hodiny neprejazdný.

V Jeseníkoch, kde cez noc napadlo niekoľko centimetrov snehu, komplikuje dopravu rozmočený sneh aj poľadovica. Tá je na diaľnici medzi Vápennou a Jeseníkom. Rizikový úsek má dĺžku 7,5 km.

Najnovšie správy