NEŠŤASTIE v Revúcej: Tri ženy strhla rozbúrená rieka

14.11.2019 o 07:47 - Revúca - Veronika Salayová
  • Článok

Intenzívne dažde na našom území si vybrali svoju krutú daň. Tri ženy strhla so sebou rozvodnená rieka Muránka v Revúcej, našli ich bez známok života.

NEŠŤASTIE v Revúcej: Tri ženy strhla rozbúrená rieka
Foto: Policajná zbor SR

Včerajší tragický deň sa neskončil – po nehode autobusu na Zlatomoravskej ceste, kde hlásia 12 mŕtvych, sa stala ďalšia tragédia.

Rozvodnená rieka v Revúcej strhla so sebou tri ženy, informuje Policajný zbor SR. Tie mali zachraňovať zvieratá z útulku, pričom ich nešťastne stiahol silný prúd rozvodnenej rieky Muránka. 

Útulok v Revúcej začalo zaplavovať a na pomoc prišli dobrovoľníci, medzi nimi aj tri ženy, dve z Revúcej a jedna z Rožňavy, ako informuje na svojej stránke Združenie ochrancov a priateľov zvierat. 

Združenie informovalo, že všetky tri ženy sa podarilo nájsť, bohužiaľ, už bez známok života. Smutnú informáciu potvrdil už aj premiér Peter Pellegrini na dnešnom tlačovom brífingu.

Na mieste zasahovali aj hasiči, ktorí si vytvorili tri stanovištia, informovali na svojej stránke. Potápači Hasičského a záchranného zboru z Revúcej a Rimavskej Soboty večer intenzívne prehľadávali rozbúrený vodný tok. Na pomoc sa pridali aj dobrovoľní hasiči z Jelšavy.

Ide o druhé veľké nešťastie za jeden deň. Stredu 13. novembra označila Polícia SR za najtragickejší deň v roku. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí. Päť ľudí spáchalo samovraždu a tri ženy sa utopili.

 

 

 

Najnovšie správy