Nevládzete ? Bude ešte teplejšie. Čakajte extrémnych +37 °C

30.07.2018 o 18:26 - Peter Minárik
  • Článok

Rozpálený asfalt, betón a mimoriadne teplo aj v noci. Toto všetko tak skoro neskončí. Nasledujúce dni bude ešte teplejšie ako bolo uplynulé dni. 

Nevládzete ? Bude ešte teplejšie. Čakajte extrémnych +37 °C

Európa, vrátane nášho územia zažíva mimoriadne až extrémne teplo. Teploty stúpajú vysoko nad hranicu +30 °C. Včera sme na našom území namerali prvý krát teplotu cez +35 °C a toto je ešte len začiatok blížiacich sa extrémnych horúčav.

Každým dňom bude teplejšie

Riadiacim útvarom je tlaková výš, ktorá je usadená nad Ruskom. Po okraji tejto tlakovej výše prúdi do Európy veľmi teplý vzduch od juhu, ktorý sa v nasledujúcich dňoch zintenzívni. 

Každým dňom bude teplejšie a to nielen preto, že prúdenie bude silnejšie, ale aj preto, že počas noci sa rozpálený povrch nebude tak dobre vychladzovať a súčasne ubudne búrok. Tie prinášajú zrážky a práve tie chladia rozpálený betón a asfalt. Vyhliadky tak na nasledujúce dni neveštia nič dobré.

Maximum až tropických +37 °C

Najteplejší by mal byť utorok a streda. Teplotu budú stúpať a v utorok a v stredu sa tropické teploty, teda teploty nad hranicou +30 °C budú vyskytovať na mnohých miestach nášho územia. Lokalít, kde bude pod +30 °C bude len zopár.

Najteplejší bude utorok, prípadne streda. Teploty by mali dosiahnuť až extrémnych +37 °C. 

Tak skoro sa neochladí

Záver týždňa by mal byť o niečo chladnejší, no stále nás čakajú tropické teploty, ktoré sa budú šplhať až nad +30 °C. O výrazné ochladenie tak nepôjde a ako vidieť na grafe, tak teploty budú veľmi vysoké aj nasledujúci týždeň, kedy by sa opäť mali dostať nad +35 °C.

Výraznejšie sa teda tak skoro neochladí a preto si choďte radšej kúpiť ventilátory, klimatizácie a vyzbrojte sa trpezlivosťou.

Najnovšie správy