New York zasiahla snehová búrka. Doprava skolabovala

16.11.2018 o 11:25 - Ľubomír Franko
  • Článok

Vo štvrtok popoludní zasiahla New York snehová búrka. Doprava skolabovala a problémy hlásili aj letiská. V Central Parku napadlo 15 cm.

Prvá výraznejšia snehová búrka tejto sezóny zasiahla vo štvrtok popoludní mesto New York. Na výrazne sneženie sa nedostatočne pripravili cestári, ktorí situáciu podcenili. Asi 15 centimetrov čerstvého snehu spôsobilo dopravný chaos.

Mnohé cesty v centre mesta museli byť uzatvorené, vlaky či autobusy meškali aj hodiny. Búrka zasiahla mesto v najhoršom čase, počas dopravnej špičky. V oblasti New Jersey a Long Island zamrzli výhybky na koľajniciach, kvôli čomu meškali vlaky viac ako hodinu. Kvôli tomuto problému následne meškali aj vlaky na letiská. Stovky ľudí zmeškali svoje lety, iné lety zas boli výrazne oneskorené. 

Priamo v meste spôsobila pomalšia premávka zápchy a sneh z ciest tak cestári nemohli odpratať. Vznikol dopravný chaos a tisícky ľudi zostalo uväznených na uliciach New Yorku. 

Uzatvorený musel byť aj most Georga Washingtona, na ktorom sa stala nehoda. Záchranné zložky sa k nehode následne nemohli dostať. 

Celkovo evidovali výšku novej snehovej pokrývky v priemere na úrovni 15 centimetrov, toľko napadlo napríklad v Central Parku. Vidíme teda, že nie len na Slovensku môže cestárov zaskočiť sneženie.

Najnovšie správy