Ničivé povodne v Japonsku si vyžiadali už vyše 55 obetí

08.07.2020 o 20:30 - Dominik Cenkner
  • Článok

Japonsko sužuje v posledných dňoch mimoriadne nepriaznivé počasie, ktoré je sprevádzané výdatnými zrážkami. Povodne spolu s pridruženými zosuvmi pôdy pripravili o život najmenej 55 ľudí.

Ničivé povodne v Japonsku si vyžiadali už vyše 55 obetí
Ničivé povodne zasiahli Japonsko, Foto: AFP

Ešte v sobotu sme vás informovali o ničivých povodniach, ktoré ostrov Kjúšu postihli kvôli výdatným zrážkam. Už vtedy úrady hovorili o minimálne 14 obetiach, ktoré zväčša pochádzali z miestneho domova dôchodcov, ktorý nielen zaplavilo, ale aj sa naň zosypala časť pôdy.

Neutíchajúce zrážky však žiaľ neustupujú a spôsobujú tak veľké škody aj v ďalších oblastiach. Kvôli povodniam je ohrozených viac ako milión obyvateľov.

Veľké množstvo zrážok meteorológovia namerali aj v posledných hodinách, a to najmä v centrálnej časti krajiny. Dokonca tam vydali aj najvyššiu možnú výstrahu.

Hovorca vlády, Yoshihide Suga, v stredu potvrdil 52 obetí ničivého počasia. Pri ďalších ôsmich úmrtiach zisťujú, či zomreli na následky počasia. Okrem toho je 12 ľudí nezvestných.

Do zasiahnutých oblastí už bolo vyslaných vyše 80 000 záchranárov, vrátane príslušníkov armády. Viac ako 1,4 milióna obyvateľov muselo byť evakuovaných.

Najnovšie správy