Ničivé povodne v Japonsku si zrejme vyžiadali najmenej 14 obetí

04.07.2020 o 20:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Nepriaznivé počasie nevládlo v uplynulých dňoch len v strednej Európe. Prívalové zrážky v Japonsku spôsobili rozsiahle povodne, ktoré si zrejme vyžiadali aj obete na životoch.

Ničivé povodne v Japonsku si zrejme vyžiadali najmenej 14 obetí
Ničivé povodne v Japonsku, Foto: AFP

Podľa všetkého si nepriaznivé počasie vyžiadalo najmenej 14 obetí, ktoré pochádzali z miestneho domova dôchodcov. Ten sa nachádza na juhu ostrova Kjúšu. Veľké množstvo zrážok tam spôsobilo zosuvy pôdy a obrovské záplavy.

Viac než 10 000 ľudí muselo byť evakuovaných po tom, čo sa rieka Kuma v prefektúre Kumamoto vyliala zo svojho koryta. Kompetentní už do oblasti vyslali vyše desiatku tisíc vojakov, ktorí majú pomáhať v najviac postihnutých miestach.

Miestne médiá hovoria o takmer desiatke domov, ktoré voda úplne zrovnala zo zemou. Meteorológovia výdatné zrážky očakávajú ešte aj v nedeľu.

Ničivé povodne v Japonsku, Foto: AFP
Ničivé povodne v Japonsku, Foto: AFP

Guvernér provincie Kumamoto, Ikuo Kabashima, v reakcii pre médiá povedal, že zatiaľ nie je jasné, ako zomreli ľudia, ktorých našli v spomínanom domove dôchodcov. Podľa neho majú aj ďalšie informácie o možných obetiach po zosuvoch pôdy.

Miestni obyvatelia takéto výdatné zrážky ešte nezažili. Za pravdu im dávajú aj meteorológia, podľa ktorých tak značné množstvo zrážok ešte v danom území nenamerali.

Najnovšie správy