FOTO: Tajfún prešiel Filipínami, mnohé miesta zdevastoval

03.12.2019 o 19:00 - Filipíny - Veronika Salayová
  • Článok

Tajfún Kammuri v noci zasiahol Filipíny. Silný vietor mnohé miesta zdevastoval a spôsobil povodne zo silných veterných búrok. Zatiaľ sú hlásené štyri obete.

FOTO: Tajfún prešiel Filipínami, mnohé miesta zdevastoval
Foto: wetter.com

Pred príchodom tajfúnu evakuovali asi 225-tisíc ľudí z kritických oblastí. Úradníci uviedli, že preventívne opatrenia úspešne zabránili väčším stratám na životoch.

Tajfún prechádzal cez stredné ostrovy, južne od hlavného mesta Manila, cez súostrovie smerom k Juhočínskemu moru. Pohyboval sa rýchlosťou až 200 km/h.

Silný vietor poškodil domy a cesty, vytrhával stromy a dopravné značenie.

Zdroj: Reuters
Zdroj: Reuters

Po prechode tajfúnu v krajine stále pretrvávajú veterné búrky, tvoria sa povodne a hrozia zosuvy pôdy.

Tajfún si vyžiadal zatiaľ štyri obete. Jeden muž bol usmrtený elektrickým prúdom, keď sa pokúsil opraviť strechu v provincii Camarines Sur. 

V Oriental Mindoro dvaja ľudia ignorovali povinnú evakuáciu. Jedného zasiahol padajú strom a druhého plech zo strešnej krytiny. Ďalší muž bol zrejme zasiahnutý motocyklom.

Približne 500 letov bolo odložených a hlavné letisko v Manile bolo preventívne uzavreté na 12 hodín. Lety v nedotknutých oblastiach krajiny pokračovali.

Obchodné námorné plavby boli taktiež zastavené. Všetky vládne úrady a školy v Manile boli zatvorené a boli hlásené aj rozsiahle výpadky energie.

Najnovšie správy