Hladiny riek sa dvíhajú v troch obciach na východnom Slovensku

10.06.2020 o 17:06 - Prešov - Veronika Salayová
  • Článok

Vodohospodári aktuálne evidujú zvýšenú povodňovú aktivitu v troch obciach v Prešovskom kraji.

Hladiny riek sa dvíhajú v troch obciach na východnom Slovensku
Foto: unsplash

Intenzívne dažde a búrky sa podpísali pod zvyšujúce hladiny niektorých vodných tokov, hlavne na východnom Slovensku.

2. stupeň povodňovej aktivity platí na Šandrovom potoku v obci Mičakovce v okrese Svidník, ďalej pretrváva 3. stupeň povodňovej aktivity v obci Bertotovce v okrese Prešov na toku Svinka a v obci Zborov v okrese Bardejov na toku Kamenec, informuje hovorca vodohospodárov Marián Bocák pre TASR. 

Na vodnom toku Svinka v obci Bertotovce je pozorovaný pokles, uviedol hovorca pre slovenskú agentúru, a dodal, že v miestach s výskytom lokálnych búrok na malých tokoch môže byť pozorovaný vzostup vodných hladín.

Starosta obce Mičakovce Pavel Andrijko vyhlásil v pondelok o 17.00 h na vodnom toku Šandrov potok 2. stupeň povodňovej aktivity.

V Bertotovciach došlo po pondelkovej búrke k vybreženiu toku Svinka a bezmenného prítoku v obci a zaplaveniu štyroch rodinných domov. Starosta obce vyhlásil 3. stupeň povodňovej aktivity v pondelok o 19.00 h.

K vzostupu vodnej hladiny na bezmennom prítoku toku Kamenec vplyvom búrkovej činnosti sprevádzanej intenzívnymi zrážkami a zaplaveniu priľahlej cesty došlo podľa jeho slov aj v obci Zborov v okrese Bardejov, uvádza TASR.

Starosta tejto obce vyhlásil na vodných tokoch v obci 3. stupeň povodňovej aktivity ešte v nedeľu poobede. 

SHMÚ vydal dnes po búrkach na východnom Slovensku aj výstrahu 1. stupňa na vodnom toku Bodrog v okrese Bardejov a Svidník a na vodnom toku Poprad v Starej Ľubovni.

Najnovšie správy