Noc bude mrazivá. Na severe bude snežiť. Zajtra vykukne Slnko

25.12.2020 o 19:12 - Peter Minárik
  • Článok

Druhá polovica vianočných sviatkov sa bude niesť v znamení zimného počasia. Do našej oblasti totiž začal prúdiť studený, pôvodom arktický vzduch.

Noc bude mrazivá. Na severe bude snežiť. Zajtra vykukne Slnko

Studený vzduch sa do našej oblasti dostáva od severu za studeným frontom. Vďaka tomu začínajú teploty na celom našom území klesať.

Na severe Slovenska sa už teploty dostali pod bod mrazu a v priebehu noci sa očakáva mráz na celom našom území. Do rána sa ochladí na 0 až -7 °C.

Chladné, na severe aj mrazivé počasie bude pokračovať aj počas zajtrajšieho dňa. 2. sviatok vianočný by mal priniesť teploty v rozmedzí 0 až +5 °C, ale na severe sa očakáva slabý celodenný mráz.

Na severnom Slovensku okrem mrazov spríjemní vianočnú atmosféru aj sneženie. Prúdenie, do ktorého sme sa dostali je okrem iného aj vlhké a v tomto prúdení sa vytvárajú zrážky.

Tie budú v priebehu dnešnej noci a zajtrajšieho dňa ovplyvňovať počasie predovšetkým na severe nášho územia.

Tu sa očakávajú snehové prehánky alebo slabé občasné sneženie. Sneženie však nebude výrazné, no 2. sviatok vianočný môže priniesť na sever aj biele ráno.

Zatiaľ čo na severe územia budú poletovať vločky, tak úplne iná situácia bude na zvyšku nášho územia. Tu sa totiž očakáva prevažne slnečné počasie.

Záver Vianoc ešte zotrvá v chladnejšom duchu a to sa zmení v nedeľu, kedy sa v našej oblasti začne opäť otepľovať a súčasne sa rozfúka veľmi silný vietor. Očakávajte preto búrlivý charakter počasia.

Najnovšie správy