Noc bude nebezpečná. Začína prituhovať. Sobota prinesie celodenný mráz

18.11.2022 o 22:29 - Peter Minárik

Po dnešnom zasneženom počasí prichádza ďalšie nebezpečenstvo v podobe mrazov, ktoré už o chvíľu zasiahnu úplne celé územie Slovenska. Po mrazivej noci nás čaká aj studený začiatok víkendu. Očakávajú sa totiž aj celodenné mrazy.

Noc bude nebezpečná. Začína prituhovať. Sobota prinesie celodenný mráz
ilustračné foto

Slovensko počas dnešného dňa zažilo zasnežené počasie a to vrátane najnižších polôh na severe Slovenska. Snehové vločky sa vyskytli vo viacerých oblastiach a niekde napadol aj sneh, čo spôsobilo niekoľko komplikácii v doprave, predovšetkým na horských priechodoch.

Snehové zrážky sa očakávajú aj počas víkendu. Sneženie by malo byť oveľa nižšej intenzity a snehové zrážky sa budú vyskytovať len vo forme snehových prehánok a z tých veľa snehu nenapadne.

Na čo si však treba dať veľký pozor sú mrazy a to už počas nasledujúcej noci. Teploty totiž na celom území poklesnú pod nulu.

Na cestách hrozí nebezpečenstvo

Počas dnešného dňa sa na našom území vyskytovali zrážky a povrch ciest je na našom území prevažne mokrý. Zároveň sa v týchto chvíľach od severovýchodu natláča nad naše územie veľmi chladná vzduchová hmota, ktorá prinesie pokles teplôt.

Teploty by počas nadchádzajúcej noci mali na celom našom území klesnúť pod nulu. V najchladnejších lokalitách nášho územia pôjdu teploty až k -8 °C.

V dôsledku vlhkých ciest a nízkych teplôt treba počítať s tým, že mokré vozovky budú namŕzať a to hneď na mnohých miestach nášho územia. Na cestách si tak treba dať veľký pozor.

Mrazivá bude aj sobota

Po mrazivom sobotňajšom ráne sa počas dnešného dňa príliš neoteplí. Dnes zostanú teploty v severnej a vo východnej polovici nášho územia prevažne pod bodom mrazu. Sobota tak prinesie celodenný mráz.

Oteplenie by mali nastať až počas nedele, kedy by teploty mali na celom území vystúpiť nad nulu.

V ktorých oblastiach sa očakáva celodenný mráz nájdete na mape.

maximálne tepoty počas soboty
maximálne tepoty počas soboty