Nový rok prinesie oblačné dni. Pridajú sa aj zrážky

Článok
Pred nami je nový rok 2014. Jeho prvé dni budú v znamení veľkej oblačnosti ku ktorej sa pridajú aj zrážky.
Prvé dni nového roka budú v znamení veľkej oblačnosti. Počasie bude pod vplyvom tlakovej výše, ktorá sa bude nachádzať nad východnou Európou. Výrazný vplyv však na počasie u nás mať nebude, nakoľko v našej oblasti sa bude usadzovať nevýrazná oblasť nižšieho tlaku. Tá prinesie veľkú oblačnosť aj zrážky.

Na Nový rok bude na našom území prevládať oblačné až zamračené počasie. Len v oblasti východného Slovenska sa oblačnosť môže prechodne zmenšiť. Najviac oblačnosti bude v oblasti západného Slovenska, kde sa ešte môžu vyskytovať prehánky alebo slabý občasný dážď. Zrážky však už veľmi výrazné nebudú. Deň bude pri oblačnej oblohe pomerne chladný. Maximálna denná teplota sa dostane na úroveň len okolo +5°C.

Druhý deň v roku prinesie do nížin opäť veľkú oblačnosť a vyskytnúť sa môžu aj hmly. Len na horách a v nižších polohách ojedinele môže byť aj menej oblačnosti.

V piatok sa však počasie opäť pokazí a na viacerých miestach sa rozprší. Snehové zrážky hrozia len na horách. Vyhliadka do polovice januára síce šancu na nejaké snehové vločky v nižších polohách dáva, ale na zimu to zatiaľ nevyzerá. Tá by mala prísť až v druhej polovici januára.
Aj napriek tomu, že zima nášmu územiu zatiaľ odoláva a tohtoročná zima začala teplotne nadpriemerne, tak Vám želáme úspešný štart do nového roka.