Ochladilo sa o viac ako 10 °C. V Tatrách dokonca napadol sneh

07.07.2020 o 13:00 - Veronika Salayová
  • Článok

V porovnaní so včerajškom na na území Slovenska prechodom studeného frontu citeľne ochladilo. V našich najvyšších horách sa vytvorila aj súvislá snehová pokrývka. 

Ochladilo sa o viac ako 10 °C. V Tatrách dokonca napadol sneh
Ilustračné. Foto: unsplash

Kým včera teploty na mnohých miestach dosahovali +30 °C, dnes takéto vysoké teploty nehrozia. Včera popoludní naším územím prechádzal studený front, ktorý priniesol citeľné ochladenie.

Napríklad rozdiel teplôt v priebehu 24 hodín oproti včerajšku a dnešku predpoludním je viac ako 10 °C a na niektorých miestach sa ochladilo aj o takmer 15 °C.

Výrazne sa schladilo aj v našich horách, kde sa od nadmorskej výšky 2 100 m n. m. vytvorila aj súvislá snehová pokrývka. Dnes ráno na Chopku sa teplota pohybovala okolo +0 °C a na Lomnickom štíte namerali teplotu -3,3 °C, informuje SHMÚ.   

Pozorovateľ na Lomnickom štíte podľa SHMÚ hlásil v utorok o 7.00 hod. ráno snehovú pokrývku s hrúbkou 4 cm. Na web kamerách z našich hôr vidieť súvislú snehovú pokrývku. 

Zaujímavosťou je, že pred dvomi dňami sme zaznamenali na Slovensku tropickú noc, kedy minimálna teplota vzduchu neklesla pod 20 °C, a to v Bratislave, v Dudinciach a v Nitre. A teploty počas včerajšieho dňa stúpli nad +30 °C na mnohých miestach Slovenska. 

Najvyššia teplota bola včera zaznamenaná vo Vysokej nad Uhlom v okrese Michalovce, kde namerali +33,4 °C. Studený front prináša na naše územie krátke ochladenie.

Najnovšie správy