Od juhu sa blížia búrky a aj ďalšia vlna výdatného dažďa

28.09.2020 o 15:57 - Peter Minárik
  • Článok

Dnes sa počasie na našom území opäť pokazí. Od juhu sa totiž blíži rozsiahle zrážkové pole, ktoré sa postará o upršanú noc a aj celý utorok.

Od juhu sa blížia búrky a aj ďalšia vlna výdatného dažďa
Foto: Jozef Dovičin

Po pomerne príjemnej a slnečnej nedeli sa počasie na našom území opäť pokazí. Od juhu sa už v týchto chvíľach nad naše územie nasúva ďalšie zrážkové pole, v ktorom sa produkujú aj búrky.

Nad severným Jadranom sa totiž prehĺbil stred novej tlakovej níže a táto tlaková níž sa teraz presúva cez Chorvátsko a Maďarsko, smerom nad Rumunsko.

V súvislosti s touto tlakovou nížou nás čaká ďalšia vlna pomerne výdatného dažďa, ktorá na naše územie aktuálne prichádza od juhu.

Počasie v nadchádzajúcich minútach však nebude len o daždi. Nad Maďarskom sa vytvárajú pomerne výrazné búrky, ktoré vyprodukovali už viac ako 4000 bleskových úderov a tieto búrky aktuálne mieria nad naše územie.

Očakáva sa, že búrky zasiahnu predovšetkým Banskobystrický kraj, kde prinesú predovšetkým lejak, následne prejdú búrky do dažďa.

Ten čaká celé naše územie počas nasledujúcej noci a v priebehu zajtrajšieho dňa. Zrážkové pole sa totiž bude obtáčať okolo stredu tlakovej níže.

Najviac zrážok by do zajtrajšieho večera malo spadnúť v západnej polovici Slovenska, kde numerické modely počítajú s 20 až 30 mm.

Zrážková činnosť by mala ustávať v utorok večer, ale nie nadlho. V stredu sa totiž od severovýchodu začne nad naše územie nasúvať ďalšie zrážkové pole. Príchod búrok a lejaka sledujte TU.

Najnovšie správy