Od juhu začína snežiť. V noci napadne aj cez 15 centimetrov

12.12.2019 o 19:15 - Ľ.F.
  • Článok

Zrážky spojené so zvlneným frontálny mrozhraním už dorazili nad územie Slovenska. Z Maďarska prichádzajú ďalšie zrážky, počas noci napadne aj cez 15 cm snehu.

Od juhu začína snežiť. V noci napadne aj cez 15 centimetrov

Cez západ Slovenska dnes popoludní prešlo zrážkové pole. To prinieslo do Podunajskej nížiny prevažne dážď, no s rastúcou nadmorskou výškou prechádzal dážď do sneženia. 

Snežilo najmä v Malých Karpatoch a okolí, no snehová pokrývka sa vytvorila len vo vyšších nadmorských výškach.

Od juhu v týchto chvíľach prichádzajú ďalšie zrážky. Tie by mali zasiahnuť najm Banskobystrický kraj, kde by mali pretrvať počas celej noci a snežiť bude ešte aj dopoludnia. 

Najvýraznejšie snehové zrážky sa očakávajú v skorých ranných hodinách, kedy môže v Banskobystrickom kraji napadnúť aj 5 až 10 cm. Celkovo sa od dnes 19:00 do zajtra 19:00 očakáva od 10 do 20 cm nového snehu, v polohách od 800 metrov to môže byť až do 40 cm nového snehu.

V oblasti Juhoslovenskej kotliny sa budú vyskytovať zrážky prevažne kvapalné a vytvorenie snehovej pokrývky sa neočakáva.

Očakávaný úhrn snehových zrážok do zajtra 19:00
Očakávaný úhrn snehových zrážok do zajtra 19:00

Ďalšia vlna zrážok dorazí v noci z piatku na sobotu, no zároveň sa bude otepľovať a v nížinách tak už pôjde výlučne o zrážky kvapalné. Od stredných polôh ale bude naďalej snežiť, preto najviac snehu sa očakáva v sobotu dopoludnia.

Teploty pôjdu od soboty nahor a sneh sa začne topiť. Očakávame, že počas nasledujúceho týždňa by mala snehová pokrývka zmiznúť.

Najnovšie správy