Od severu prichádza sneženie. Ešte viac sa ochladí

08.03.2021 o 09:01 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie na našom území začína ovplyvňovať studený front, ktorý prinesie nasledujúce hodiny do našej oblasti sneženie. To sa objaví predovšetkým na severe a východe nášho územia.

Od severu prichádza sneženie. Ešte viac sa ochladí

Na našom území budú počas dnešného dňa opäť poletovať snehové vločky. Tie sa však neobjavia na celom našom území a neprinesú snehovú nádielku.

Počasie totiž v priebehu dnešného dňa bude ovplyvňovať studený front, ktorý sa od severu presúva naprieč Európou smerom k juhu a práve tento studený front zabezpečí na našom území zrážky.

Prvé snehové zrážky sa už teraz začínajú objavovať na slovensko-poľskom pohraničí. Postupne sa budú zrážky rozširovať smerom k juhu a objavia na na viacerých miestach západného a stredného Slovenska.

Pôjde prevažne o snehové prehánky, prípadne slabé sneženie, ktoré však výraznú snehovú pokrývku na našom území nevytvorí.

Teploty sa totiž budú pohybovať prevažne nad bodom mrazu, len v oblastiach severného Slovenska sa môžu teploty pohybovať okolo nuly.

Snehové zrážky, ktoré sa tak počas dnešného dňa vyskytnú prinesú maximálne snehový poprašok. Snehové zrážky by mali ustať vo večerných hodinách.

Za studeným frontom, ktorý aktuálne začína postupovať cez naše územie sa však na celom Slovensku ochladí.

 Zatiaľ čo dnešné teploty sa budú pohybovať od 0 do +10 °C, tak v priebehu zajtrajšieho dňa sa ochladí o zhruba 3 °C na 0 až +7 °C.

V chladnejšom vzduchu by sme sa mali nachádzať aj v nasledujúcich dňoch. Otepľovať by sa malo začať v druhej polovici týždňa.

Najnovšie správy