Od víkendu nás čakajú početné búrky

16.07.2020 o 19:38 - Peter Minárik
  • Článok

Ďalšia séria búrok sa blíži na naše územie. Prvé búrky sa objavia už v sobotu a čakajú sa až od utorka. Búrky by mohli byť lokálne aj výraznejšie.

Od víkendu nás čakajú početné búrky

Dnešný deň priniesol na naše územie po niekoľkých dňoch vlnu búrok. Celkovo udrelo na našom území viac ako 1000 bleskových úderov, no v najbližších dňoch bude búrok podstatne viac.

Počasie totiž začne ovplyvňovať výšková tlaková níž. Súčasne bude okolo tejto tlakovej níže do našej oblasti prúdiť teplý vzduch. Táto tlaková níž prinesie na mnohé miesta nášho územia prehánky a búrky, ktoré by mohli byť aj intenzívnejšie. 

Prvé búrky sa začnú objavovať už v sobotu popoludní v oblasti východného a severného Slovenska. V priebehu nedele sa búrky rozšíria aj na ďalšie miesta nášho územia.

Výrazne viac búrok nás čaká na začiatku týždňa, kedy bude súčasne aj oveľa teplejšie. Teploty totiž budú stúpať v najteplejších oblastiach až nad hranicu +30 °C.

Zatiaľ čo počas víkendu bude hlavným nebezpečným sprievodným javom búrok prívalový dážď, tak počas budúceho týždňa treba počítať už aj s krúpami.

Čaká nás tak ďalšia séria búrok, ktorá môže opäť spôsobiť problémy.

Najnovšie správy