Od západu sa nad Slovensko nasúva nebezpečný mrznúci dážď

23.11.2020 o 01:17 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie na našom území začal ovplyvňovať teplý front, ktorý prináša kvapalné zrážky. no keďže na západe aj mrzne, tak sa tvorí poľadovica.

Od západu sa nad Slovensko nasúva nebezpečný mrznúci dážď

Situácia na našich cestách sa začína zhoršovať. Od západu sa totiž začalo nad naše územie nasúvať zrážkové pole, ktoré prináša dážď.

Zrážky prináša teplý front za ktorým rýchlo preniká od západu a juhozápadu teplejší vzduch, no ten sa zatiaľ prejavuje len vo vyšších polohách.

V nižších polohách sa aktuálne teploty udržujú okolo nuly. V okolí Bratislavy, či Nitry, ako aj na juhu Podunajskej nížiny sa teploty pohybujú vo výške 2 metrov nad zemou na úrovni -1 °C.

Na zvyšku územia sa teploty pohybujú do +2 °C, ale táto teplota sa meria vo výške 2 metrov nad zemou a pri zemi je tak ešte chladnejšie. Kvapalné zrážky, ktoré tak aktuálne vypadávajú vytvárajú nebezpečnú poľadovicu.

V týchto chvíľach sa poľadovica tvorí v okolí Bratislavy, Nitry, či v oblasti Malých Karpát. Dážď sa však presúva aj nad stredné Slovensko a poľadovica sa tak vytvára aj na západe Banskobystrického kraja.

Treba však počítať s tým, že do rána poľadovica hrozí aj na ďalších miestach nášho územia.

Zrážkové pole s dažďom by sa malo presúvať smerom na juhozápad a zasiahne väčšinu západného a stredného Slovenska.

V priebehu dňa nás čakajú ďalšie zrážky, ktoré prinesie studený front. Ten by sa mal nad naše územie nasúvať od severu.

V priebehu dňa by sa namŕzajúce zrážky mali vyskytovať predovšetkým na severe a východe nášho územia. Postup aktuálneho zrážkového poľa môžete sledovať TU,

Najnovšie správy