Opäť nás čaká deň bez zrážok. Teploty na západe budú atakovať +20 °C

21.10.2020 o 06:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Po minulotýždňových upršaných dňoch si počas tohto týždňa môžeme užívať počasie bez zrážok. Inak tomu nebude ani dnes, pričom sa opäť mierne oteplí.

Opäť nás čaká deň bez zrážok. Teploty na západe budú atakovať +20 °C
Ilustračné, Foto: renfe-sncf.com

Počasie u nás bude ovplyvňovať prílev teplého vzduchu od juhozápadu. Ten do strednej Európy bude prúdiť po zadnej strane rozsiahlej tlakovej výše nad juhovýchodnou Európou.

Aj dnes nás tak čaká polojasné až oblačné počasie. Z rána treba počítať v nižších polohách s hmlami alebo nízkou oblačnosťou. Po ich rozplynutí budú teploty stúpať až k +20 °C.

Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +11 °C do +16 °C, na juhozápade môže byť okolo +19 °C.

Na väčšine územia bude fúkať juhovýchodný až južný vietor 10 až 30 km/h. Len v Banskobystrickom kraji sa očakáva bezvetrie alebo slabý vietor. Pozor si však dajte na horách v Žilinskom, Prešovskom a Banskobystrickom kraji, kde môže fúkať silný vietor. Nad pásmom lesa sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 110 až 125 km/h a priemernú rýchlosť 70 až 85 km/h.

Podobný ráz počasia nám vydrží ešte aj vo štvrtok a z časti aj v piatok. Vtedy však už bude treba počítať s ojedinelými slabými zrážkami, pričom tie budú najviac úradovať v sobotu.

Najnovšie správy