Opäť sa k nám vrátia búrky. Budú na dennom poriadku

24.06.2018 o 07:22 - Ľ.F.
Článok

Počasie sa konečne dočkalo zmeny. V závere pracovného týždňa k nám dorazil studený front, sprevádzaný intenzívnymi búrkami. Za frontom sa ochladilo a búrok od vtedy bolo veľmi málo. Počas najbližších dní sa búrky opäť očakávajú. 

Opäť sa k nám vrátia búrky. Budú na dennom poriadku

Búrky nám v závere pracovného týždňa a počas soboty dali pokoj. Vyskytli sa naozaj len ojedinele a priniesli len výraznejšie zrážky. Najbližšie dni sa situácia zmení.

Naše územie sa postupne dostane do vlhkého, severného prúdenia. V oblasti prednej strany tlakovej výše sa budú už dnes popoludní na našom území tvoriť početné prehánky, ktoré by mali zasiahnuť najmä stredné a východné Slovensko.

Tlaková výš by sa mala udržiavať nad severozápadnou Európou dlhšiu dobu a postupne sa presunie jej stred nad Baltské more. Na našom území sa začne postupne otepľovať a teploty pôjdu nahor. Zároveň s teplotami však bude pribúdať aj búrok, ktoré by sa dnes mali vyskytnúť len ojedinele, počas prvej polovice pracovného týždňa sa už objavia na viacerých miestach. 

Búrky by nemali byť intenzívne, no ojedinele sa môže vyskytnúť slabé krupobitie. Bližšie info prinesieme počas najbližších dní.