Opäť sa zamračí a rozprší

Článok
Po pomerne príjemnom utorku nás opäť čakajú oblačné a daždivé dni.
Utorňajšie počasie bolo pomerne príjemné a to predovšetkým na severe Slovenska, kde počasie ovplyvňoval výbežok tlakovej výše od severu.
Bohužiaľ nasledujúce dni budú pod vplyvom tlakovej níže NANDOR, ktorá bude mať svoj stred nad Dánskom a presúvať sa bude cez centrálnu Európu smerom nad Balkán.

Už v stredu ovplyvní počasie prvý frontálny systém, ktorý bude súvisieť s touto tlakovou nížou. Pomerne rýchlo sa však presunie cez naše územie. V stredu bude na celom území pršať, ale okolo poludnia začnú postupne zrážky od západu ustávať. Z frontálneho systému by na našom území malo spadnúť od 2 do 12 mm zrážok.

Za frontálnym systémom k nám vpadne chladnejší vzduch a tak sa teploty vo štvrtok vyšplhajú maximálne do +20°C. Zrážky vo štvrtok očakávame predovšetkým na severe a východe.

V priebehu piatka očakávame ďalšie zrážky, ktoré ovplyvnia počasie predovšetkým na strednom a východnom Slovensku. Na západe sa zrážky očakávajú len miestami. Denné teploty však pôjdu ešte na nižšie hodnoty a pohybovať sa budú medzi +14 až +18°C. Na severe však bude chladnejšie.

Ani nasledujúce dni sa počasie nezmení. Priaznivejšia by mala byť len nedeľa, kedy sa očakáva menej oblačnosti a aj zrážok.