Otázniky okolo smrti českého miliardára Petra Kellnera. Vyšetrovanie brzdí husté sneženie

30.03.2021 o 11:31 - Dominik Cenkner
  • Článok

Včera obletela Českom i Slovenskom správa o tom, že známy český podnikateľ Petr Kellner zomrel pri páde vrtuľníka na americkej Aljaške. Čo sa vlastne stalo zatiaľ nikto presne nevie. Problémom je aj nepriaznivé počasie, ktoré v oblasti v týchto dňoch panuje.

Otázniky okolo smrti českého miliardára Petra Kellnera. Vyšetrovanie brzdí husté sneženie
Prvá fotografia z miesta nešťastia, zdroj: cnn.com

Práve preto sa vyšetrovanie okolností pádu vrtuľníka, pri ktorom zomrel najbohatší Čech, ktorému patrili, resp. mal väčšinový podiel napr. pri televíznych staniciach či mobilnom operátorovi, o istý čas predĺži.

V oblasti zvanej Údolie kobyliek na americkej Aljaške totiž v týchto dňoch husto sneží. Pri nehode zomreli aj ďalší štyria muži. Bývalý český snowboardista David Horváth bol v kritickom stave prevezený do nemocnice.

„Vyšetrovatelia sa snažia prísť na to, čo sa stalo. Problémom je, že v oblasti od pondelka husto sneží, čo situáciu okolo vyšetrovania spomaľuje,“ uviedol reportér miestnej televízie KTUU, Dave Leval.

Podľa jeho slov sa kompetentní dostanú k troskám až v priebehu nasledujúcich dní. „Na miesto sa dá dostať len helikoptérou alebo lietadlom, nevedú tam totiž žiadne iné cesty,“ opísal Leval údolie, kde k nešťastiu došlo.

Nepriaznivé počasie sa očakáva aj v ďalších dňoch

Snežiť na Aljaške začalo počas pondelka, do piatku má byť prevažne slnečno, avšak počas víkendu sa opäť rozsneží.

V čase nehody však malo byť počasie stabilné, bez zrážok a výrazného vetru.

Aj napriek nepriaznivému počasiu miestna polícia podnikla prvé kroky, ktoré by mali viesť k objasneniu, čo sa vlastne stalo. „Počiatočná obhliadka miesta už prebehla v rámci možností,“ uviedol šéf aljašskej Národnej rady pre bezpečnosť dopravy, Clint Johnson.

Šesť-členná skupina sa podľa všetkého chcela venovať heliskiingu, teda lyžovaniu s výsadkom z vrtuľníka. Lyžiari často po vysadnutí či vyskočení z vrtuľníka jazdia vo voľnom teréne v neprístupných horách. Práve americká Aljaška je medzi priaznivcami tohto „športu“ veľmi populárna.

Najnovšie správy