Padajúce stromy zasiahli v Čechách troch ľudí a jedného odfúklo

10.02.2020 o 17:15 - Česko - V.S.
  • Článok

Dnes pod vplyvom silného vetra v Čechách spadlo množstvo stromov na celom území. Dva z nich zasiahli ženu a dve deti. Jedného muža vietor odfúkol do rieky. 

Padajúce stromy zasiahli v Čechách troch ľudí a jedného odfúklo
Foto: Novinky.cz

S najväčšou pravdepodobnosťou vplyvom vetra sa zrútil strom na ihrisku v pražských Klánoviciach a zasiahol dve dospievajúce osoby. Zdravotníci odviezli zranené deti do nemocnice, informujú Novinky.cz.

Nehoda sa stala krátko pred 14.00 hod. na Smržovskej ulici v Prahe. Oznamovateľ nehody uviedol, že strom spadol pod vplyvom vetra, uviedol hovorca polície Jan Rybanský.

Išlo o 15-ročného chlapca a 14-ročné dievča. Chlapec mal podľa slov hovorkyne záchranky zranenú hlavu, dievča utrpela zranenie ruky a chrbta. Obaja boli prepravení na detskú chirurgiu.

Záchranári a policajti zasahovali dnes dopoludnia aj v Radčickej ulici v Plzni. Opitý muž vo veku okolo 60 rokov tam - zrejme aj vplyvom silného vetra - spadol do rieky Mže. Sám sa nakoniec dostal na breh.

Muž bol podchladený, ale pri vedomí. Nafúkal 2,5 promile. Záchranári ho odviezli do plzenskej fakultnej nemocnice. Vietor v tom čase dosahoval v Plzni rýchlosť v nárazoch okolo 90 km/h.

Silný vietor si vyžiadal zranenie aj v Českolipsku, kde strom spadol na ženu v rekreačnej oblasti pri Máchovom jazere. Žena utrpela stredne ťažké zranenia a skončila v nemocnici.

Najnovšie správy