Pápež František na Slovensku: Aké počasie bude sprevádzať jeho návštevu?

12.09.2021 o 15:02 - Dominik Cenkner

Dnes krátko po 15:30 by malo na bratislavskom letisku pristáť lietadlo s hlavou katolíckej Cirkvi - pápežom Františkom. Začne sa tak jeho oficiálna niekoľkodňová návšteva Slovenska. Všetky verejné podujatia, ktorých sa zúčastní, sa budú konať vonku. Aké počasie teda bude sprevádzať jeho návštevu?

Pápež František na Slovensku: Aké počasie bude sprevádzať jeho návštevu?
Pápež František, ilustračné foto, zdroj: TASR

Nedeľa 12. septembra

Počasie u nás dnes ovplyvňuje nevýrazné tlakové pole, ale zároveň s ním postupuje cez Česko a Rakúsko smerom na východ oklúzny front.

Teploty miestami atakujú +30 °C. Pekné počasie však môže miestami narušiť prehánka či búrka.

Pondelok 13. septembra

Oklúzny front sa v nevýraznom poli vyššieho tlaku vzduchu bude v našej oblasti rozpadávať. Čaká nás preto malá, miestami zväčšená oblačnosť.

Zrána sa ojedinele môže tvoriť hmla a počas dňa treba ojedinele počítať s prehánkami a búrkami. Bude však teplo, a to od +23 °C do +28 °C. O niečo chladnejšie bude len na severe.

Utorok 14. septembra

V tento deň sa uskutoční prvé väčšie stretnutie pápeža Františka s veriacimi, a to v Prešove a Košiciach. Slovensko sa vtedy bude nachádzať v teplom vzduchu v nevýraznom poli vyššieho tlaku.

Očakáva sa preto malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť a len výnimočne prehánky. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +24 °C do +29 °C.

Streda 15. septembra

Na tento deň je naplánovaná záverečná sv. omša v Šaštíne, kde sa očakáva najväčšia účasť veriacich. Očakáva sa vyvrcholenie prílevu teplého vzduchu od juhozápadu, ale zároveň do strednej Európy postúpi od západu studený front spojený s tlakovou nížou.

Streda by tak mala priniesť polojasné až oblačné počasie, len výnimočne s prehánkami. Bude teplo. Teploty sa budú pohybovať od +25 °C až do +30 °C.

Neskoré leto tak u nás zotrvá aj v najbližších dňoch. Presnejšie informácie o počasí vám prinesieme v jednotlivých dňoch.