Pekné počasie ešte vydrží. Pokazí sa v sobotu

Článok
Počasie nám konečne prinieslo pekné slnečné počasie. To nás čaká ešte niekoľko desiatok hodín. Počasie sa začne kaziť v sobotu.
Príjemné počasie, ktoré k nám prináša postupujúca oblasť vyššieho tlaku zotrvá na našom území ešte v priebehu piatka a na niektorých miestach aj v sobotu.
V priebehu dnešného dňa bude na našom území naďalej prevládať prevažne jasná až polojasná obloha. Popoludní však na severozápade a severe môže byť oblačnosti o niečo viac, ale zrážky nehrozia. Dnešné teploty sa vyšplhajú na +19 až +25°C.

V priebehu soboty sa nad naše územie začne nasúvať frontálne rozhranie, ktoré so sebou prinesie oblačnosť. Prevládať by malo premenlivé počasie s prehánkami, ktoré sa vyskytnú najmä na severozápadnom a severnom Slovensku. Denné teploty sa dostanú na +21 až +27°C.

Zlé počasie nás čaká v nedeľu, kedy si to frontálne rozhranie zamieri už cez naše územie. Prevládať by tak mala veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach počítajte s dažďom, prehánkami a ojedinele aj s búrkami. Denné teploty na záver augustového dňa ešte vystúpia nad +20°C, ale postupne sa začne od severozápadu ochladzovať.
img