Pláže na juhu Európy sa otvárajú. Horúčavy pokračujú aj dnes

19.05.2020 o 11:30 - Grécko - Veronika Salayová
  • Článok

Pláže v Grécku, Taliansku a vo Francúzsku už otvorili svoje brány pre návštevníkov. Horúce počasie im praje. 

Pláže na juhu Európy sa otvárajú. Horúčavy pokračujú aj dnes
Pláže v Grécku v sobotu. Zdroj: Idókép

Pláže v Grécku sa otvorili počas predchádzajúceho víkendu a pláže v Taliansku sprístupnili pre verejnosť včera. Francúzske pláže fungujú za určitých podmienok. 

Vo všetkých troch krajinách však platí prísne epidemiologické obmedzenia. Pláže napríklad v Grécku je možné navštíviť s prísnymi pravidlami vzdialenosti: medzi dáždnikmi s ležadlami musia byť najmenej 4 metre a na pláži môže byť 40 ľudí na 1 000 metrov štvorcových.

V Grécku sa v dôsledku extrémnej vlny horúčav otvorili platené pláže vo veľkých mestách už v sobotu. V Talianku je cestovanie na jednotlivé pláže povolené iba v rámci provincií.

Prvé pláže sa otvorili aj vo Francúzsku, ale povolené sú len pre individuálne športy, ako je plávanie, surfovanie či potápanie. Vo Francúzsku je povolené opaľovanie a platí zákaz pitia alkoholu. Nie sú povolené skupinky viac ako 10 ľudí. 

Počasie v južnej a juhovýchodnej Európe je v týchto dňoch mimoriadne horúce. Teploty prekračujú +30 °C a na niektorých miestach sa môžu teploty vyšplhať aj na +40 °C.

Ku koncu týždňa však prichádza do týchto južných oblastí už ochladenie, ktoré prinesie so sebou aj zrážky. 

Najnovšie správy