Po búrke sú na severe tisícky ľudí bez elektriny

01.07.2019 o 19:36 - P.M.
Článok

Intenzívna búrka zasiahla sever Slovenska. Búrka nebola výrazná ani bleskovo, ani zrážkovo, no priniesla silný vietor. Po nej sú tisícky domácností bez dodávok elektrickej energie.

Po búrke sú na severe tisícky ľudí bez elektriny

Intenzívne búrky sa dnes popoludní začali formovať nad Českom a nad Moravou, kde prinášali silný nárazový vietor, ktorý strhával strechy a vyvracal stromy. V Česku padali aj 5 cm krúpy.

Búrky teraz postupujú nad naše územie, no sú slabšie.

Búrka už zasiahla severozápadné Slovensko a to predovšetkým Kysuce. Aktuálne búrky postupujú Oravou. Búrka, ktorá udrela na sever Slovenska nebola intenzívna ani zrážkovo, ani bleskovo, no prinášala silný nárazový vietor, ktorý prekračoval nárazy cez 60 km/h.

Vietor vyvracia stromy

Silný nárazový vietor spôsobil problémy najmä v oblasti Považia a Kysúc, kde vyvrátil niekoľko stromov. Stromy popadali na hlavný cestný ťah smerom do Česka I/10. V oblasti Makova je cesta neprejazdná.

Stromy popadali aj na cestu medzi Veľkým Rovným a Turzovkou. Problémy sú aj na ceste medzi Kysuckým Novým Mestom a Žilinou.

Strom spadol aj na kostol vo Vysokej Nad Kysucou. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta obce.

zdroj: Mojekysuce.sk
zdroj: Mojekysuce.sk

Tisícky domácností bez elektriny

Pre popadané stromy majú plné ruky práce aj energetici. Stropy popadali na elektrické vedenia a tisícky domácností sú bez dodávok elektrickej energie. 

Stredoslovenská distribučná uviedla, že bez dodávok elektrickej energie je k 19:30 časť mesta Bytča a obce: Vysoká nad Kysucou, Dlhá nad Kysucou, Turzovka, Kolárovice, Čierne, Veľké Rovné, Dlhé Pole, Makov, Horný Kelčov, Čierne, Mestečko a Dohňany.