Po studenej strede sa začne oteplovať a vyčasovať

Článok
Utorok bol na celom našom území veľmi daždivý. Streda bude veľmi chladná. Ďalšie dni však prinesú prechodne príjemnejšie a hlavne teplejšie počasie.
Počasie, ktoré prevládalo na našom území v utorok bolo najhoršie za posledných niekoľko dní, ba aj týždňov. Frontálny systém, ktorý súvisel s oblasťou nižšieho tlaku, ktorá sa nachádzala nad severným Jadranom sa nad našim územím zvlnil a prinášal množstvo zrážok. Najmenej zrážok spadlo v severozápadných oblastiach Slovenska, kde sa úhrny pohybovali len okolo 5 mm. Juh západného Slovenska si odniesol úhrny okolo 20 mm. Výrazne pršalo aj na strednom Slovensku. Spadlo tu od 20 do 30 mm, v horských oblastiach až do 40 m zrážok. Najviac zrážok spadlo na východnom Slovensku a to od 30 do 40 mm. Z pomedzi celého nášho územia spadlo najviac zrážok na severe východného Slovenska, kde miestami úhrny prekračovali hodnotu 50 mm.

Za studeným frontom začal do našej oblasti prúdiť studený vzduch od severozápadu. Ten sa postaral o to, že hranica sneženia klesla z výšky okolo 2000 metrov až na 1000 metrov a na tejto úrovni sa bude pohybovať aj počas dnešného dňa. So zrážkami treba v priebehu dnešného dňa počítať predovšetkým na severe, kde práve od výšky 1000 m bude aj snežiť.
Dnešný deň však bude veľmi chladný. Maximálne teploty sa dostanú na +6 až +12°C, no na severe Slovenska bude len okolo +4 až +7°C, čo sú priam zimné teploty.

Ďalšie zrážky dorazia v noci na štvrtok, ale už by nemali byť také výrazné a v priebehu dňa sa budú vyskytovať už len na severe a to len v podobe prehánok. Hranica sneženia sa opäť presťahuje z výšky okolo 1000 metrov až nad úroveň 2000 metrov a to vplyvom toho, že po okraji tlakovej výše, ktorá bude mať svoj stred nad Tureckom k nám od juhozápadu začne prúdiť teplejší vzduch. Ten sa postará o to, že teploty na západnom Slovensku sa už v priebehu štvrtka budú dostávať až k +17°C. Súčasne sa od západu začne aj oblačnosť zmenšovať a zrážky budú ustávať.

V piatok nás zatiaľ podľa predpovedí čaká opäť príjemné počasie. Prevládať by malo prevažne polooblačno s teplotami medzi +10 až +16°C. Príjemnejšie počasie sa tak aspoň na pár dní opäť vráti na naše územie.