Počas Veľkej noci nás čaká dážď, ale aj búrky, či sneh

- P.M.
Článok

Vyzerá to tak, že tohtoročná Veľká noc prinesie skutočne pestré počasie. No niet sa čomu diviť. Začína apríl a vrtochy počasia spozorujeme hneď v prvý deň.

Počas Veľkej noci nás čaká dážď, ale aj búrky, či sneh

Prvé dni Veľkej noci prinesú na naše územie veľa oblačnosti a zrážok. Dážď, najmä na Bielu sobotu bude aj výdatný a dokonca sa môžu vyskytnúť aj búrky. V nedeľu sa však začne ochladzovať a na severe sa môže vyskytnúť aj sneženie.

Upršaný Veľký piatok

Na Veľký piatok budú ráno doznievať zrážky. Na severozápade sa dopoludnia a na poludnie môže dokonca aj vyčasiť, no pekné počasie nevydrží dlho. Podvečer začne oblačnosť opäť pribúdať a od juhozápadu začne pršať. Teploty by sa mali pohybovať od +8 do +14°C.

Na Bielu sobotu aj búrky

Cez Veľkonočný víkend sa počasie na našom území výrazne zhorší. Počasie totiž začne ovplyvňovať presúvajúca sa tlaková níž, ktorá bude postupovať z Álp priamo cez našu oblasť nad Bielorusko, kde sa dostane počas pondelka.

V sobotu ráno budú zrážky doznievať a to najmä na juhu a východe Slovenska. Hneď po poludní sa však začne od západu až juhozápadu nasúvať výrazná zrážková činnosť. Intenzita dažďa môže byť výrazná a dosiahnuť až 5 mm za hodinu. 

Dokonca v niektorých oblastiach, aktuálne najpravdepodobnejšie na západe sa môžu vyskytnúť aj búrky. Denné teploty sa budú pohybovať od +9 do +15°C, no počas dňa sa začne ochladzovať.

V nedeľu na severe aj so snehom

Na Veľkonočnú nedeľu začnú zrážky postupne ustávať, no do našej oblasti prenikne studený vzduch od severu. Teploty poklesnú na +6 až +12°C, ale na severe sa budú pohybovať len od +2 do +6°C a v tejto oblasti môže od 600 m n.m. aj snežiť.

Šibačky aj so slnkom

V pondelok by sa do našej oblasti mal nasunúť výbežok vyššieho tlaku. Zrána a dopoludnia môže byť ešte oblačno a na severe a severovýchode sa môžu vyskytovať aj snehové prehánky, no v priebehu dňa sa začne od západu na celom území vyjasňovať. Teploty sa budú pohybovať na rovnakých hodnotách ako počas nedele.