Počasie bude na hojdačke. Dnes teplo, potom príde zima a opäť sa oteplí

04.02.2021 o 00:16 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie bude nasledujúce dni pripomínať skôr apríl. Teploty budú na našom území lietať hore-dole. Z jarného počasia sa dostaneme do zimy a potom naopak sa začne opäť otepľovať.

Počasie bude na hojdačke. Dnes teplo, potom príde zima a opäť sa oteplí

Predpovede naznačujú, že tohtoročný február bude na našom území mimoriadne premenlivý a na nejakú súvislú periódu zimného počasia môžeme zabudnúť. Počasie by malo byť premenlivé.

Budú za to môcť pomerne časté striedania teplého a studeného prúdenia, ktoré budú mávať teplotami hore...dole.

Dnes začal do našej oblasti od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch, ktorý prinesie veľmi nadpriemerné teploty. Teploty by sa mali pohybovať až o 10 °C nad hranicou dlhodobého normálu. Na juhozápade Slovenska sa teploty môžu vyšplhať až k +13 °C.

Teplé počasie bude pokračovať aj počas víkendu, no tu bude situácia už o čosi komplikovanejšia. Cez našu oblasť totiž začne postupovať teplotné rozhranie.

To bude oddeľovať teplý vzduch od veľmi studeného, pôvodom arktického vzduchu, ktorý sa začne nad Európu natláčať od severu. Teplotné rozhranie bude postupovať priamo cez naše územie a to prináša neistotu do počasia.

Zatiaľ čo na juhu a západe sa počas víkendu očakáva veľmi teplé a upršané počasie, tak na severe a východe sa očakáva sneženie a zimné teploty.

Na začiatku budúceho týždňa by sa malo postupne ochladiť na celom našom území, no v chladnom vzduchu nezostaneme dlho.

Už počas budúceho týždňa začnú teploty opäť rásť na nadpriemerné hodnoty a postupne by v druhej polovici mesiaca mohli prekročiť aj hranicu +15 °C.

očakávaný vývoj počasia
očakávaný vývoj počasia
Najnovšie správy