Počasie bude oblačné a teplé. Ochladenie príde po víkende

Článok
Po búrlivom začiatku týždňa sa naše územie dočká o čosi pokojnejšieho počasia. To však bude teplé. Návrat k nízkym teplotám nás čaká až budúci týždeň.

Začiatok týždňa bol na našom území mimoriadne búrlivý a to v dôsledku prílevu teplého vzduchu od juhozápadu. Ten priniesol nielen vysoké teploty, ktoré sa šplhali až k hranici +15°C, ale predovšetkým silný vietor, ktorý škody spôsoboval najmä na severných stranách hôr, kde sa vyskytol padavý vietor, ktorý dosahoval nárazy až cez 30 m/s.

Silný padavý vietor priniesol ďalšiu veternú kalamitu. Najväčšie škody vietor spôsobil v Žilinskom kraji. Medzi najviac postihnuté oblasti patrila Orava a oblasť Nízkych Tatier, ktoré dopadli aj takto:

Počasie bude oblačné

Nadchádzajúce dni prinesú nad naše územie veľa mrakov. Z Ruska sa až nad Stredomorie a potom ďalej nad Atlantický oceán tiahne výrazný frontálny systém. Ten ovplyvni počasie u nás len čiastočne.

 

Ovplyvní počasie najmä na juhu a východe krajiny. Prvú vlnu zrážok prinesie front v noci na piatok, kedy sa rozprší, pričom od 300 m n.m. môže snežiť. Sneh však bude ťažký a v priebehu dňa sa sneh bude topiť, nakoľko v piatok očakávame teploty na našom území od +2 do +8°C.

Cez víkend hrozia zrážky len na juhu a východe, na zvyšku územia bude panovať prevažne oblačné počasie s dennými teplotami od +2 do +7°C a s nočnými teplotami od -4 do +4°C.

Ochladenie v budúcom týždni

Zmena počasia nás čaká na začiatku budúceho týždňa. Od severozápadu postúpi nad naše územie studený front, ktorý by v utorok mal priniesť sneženie. Súčasne sa ochladí a denné teploty sa budú pohybovať od -3 do +3°C. Teploty sa tak dostanú z teplotného nadpriemeru do teplotného priemeru. 

 

Podobný charakter počasia nás čaká po väčšinu budúceho týždňa. V noci bude mrznúť a počas dňa sa budú teploty dostávať slabo nad bod mrazu.