Počasie na strednom Slovensku komplikuje dopravu

22.01.2021 o 13:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Počasie v piatok popoludní komplikuje dopravu. Týka sa to najmä ciest na strednom Slovensku. Z viacerých úsekov vodiči hlásia klzké cesty, utlačený sneh či dokonca hmly. 

Počasie na strednom Slovensku komplikuje dopravu
Čertovica, Foto: Ľudovít Stríha

Počasie v posledný pracovný deň tohto týždňa ovplyvňuje prílev teplého a vlhkého vzduchu od juhozápadu. Jeho prílev bude vrcholiť po prednej strane rozsiahlej a hlbokej tlakovej níže. Jej stred sa nachádza nad Severným morom. 

Najviac oblačnosti sa v týchto chvíľach vyskytuje práve nad stredným Slovenskom. Zvlášť vodiči na cestách tak musia byť opatrní. 

Momentálne sa teploty na strednom Slovensku pohybujú okolo +1 °C až +2 °C. To v spojitosti s dažďom spôsobuje, že sa na cestách šmýka. 

Podľa Slovenskej správy ciest sú cesty I., II. a III. triedy na území SR zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

V hornatejších oblastiach Slovenska sa miestami vyskytuje kašovitý alebo utlačený sneh hr. 1 - 3 cm. Na ceste II/578 Skalka - Kremnica je na vozovke utlačený sneh hr. 4-5 cm.

Zľadovatený sneh hr. 1 cm sa vyskytuje na cestách III. tried v obvode Záborské.

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Dobšiná, Súľová, Grajnár, Podspády, Herlianske Sedlo, Huty a Vrchslatina sa miestami nachádza kašovitý až utlačený sneh hr. 1 - 2 cm.

Zrejme najväčšie problémy majú vodiči na Čertovici. V oboch smeroch sa šmýkajú kamióny a sú tam aj neupravené cesty. Jazdite preto opatrne. 

 

Najnovšie správy