Počasie na Vianoce. Štedrý deň bude upršaný. Potom príde zima

22.12.2020 o 19:21 - Peter Minárik
  • Článok

Tohtoročné Vianoce prinesú na naše územie ochladenie. Štedrý deň bude ešte teplý a upršaný, no potom sa výraznejšie ochladí a príde ku nám zimné počasie.

Počasie na Vianoce. Štedrý deň bude upršaný. Potom príde zima

Predvianočný čas už väčšina z Vás trávi doma. Tohtoročné Vianoce sú vďaka pandémii iné ako sme zvyknutí. Vianočnú atmosféru môže skrášliť už len počasie a to síce na Štedrý deň nepoteší, ale na Prvý sviatok vianočný už áno. Príde totiž zima.

Predvianočné hodiny však ešte budú na našom území mimoriadne teplé. Do našej oblasti bude od juhozápadu prúdiť teplý vzduch, ktorý zodvihne teploty poriadne nahor. Maximá by mali stúpať až do +13 °C.

Takéto veľmi teplé počasie čaká Slovensko až do Štedrého dňa. Až na Štedrý deň príde zmena.

Počas Štedrého dňa bude cez naše územie postupovať studený front, ktorý na mnohé miesta prinesie upršané vianočné počasie. Dážď by mal na našom území ustávať až vo večerných hodinách, kedy si začneme usadať k štedrovečernému stolu.

V priebehu večera k nám od severu začne prenikať za studeným frontom veľmi studený vzduch, ktorý začne znižovať teploty a súčasne s tým začne klesať aj hranica sneženia.

Na Štedrý deň sa očakávajú teploty v rozmedzí +4 až +10 °C, no ďalšie sviatočné dni len od 0 do +5 °C, pričom na severe Slovenska môže aj počas dňa mrznúť.

Hranica sneženia postupne klesne aj do najnižších polôh. Na 1. a 2. sviatok vianočný tak treba počítať aj na severe s výskytom snehových prehánok.

Tohtoročné Vianoce tak začnú s teplým a s upršaným počasím, ale v priebehu nich dôjde k ochladeniu a k príchodu zimy.

Najnovšie správy