Počasie sa príliš nezlepší. Búrky a prehánky hrozia naďalej

Článok
Po výdatných zrážkach, ktoré zasiahli naše územie nemôžeme s výrazným zlepšením počasia počítať. Oblačnosti aj zrážok bude mnoho.
Po okraji tlakovej výše so stredom nad západnou Škandináviou prúdi do našej oblasti vzduch od severovýchodu. Súčasne však naša oblasť zostáva pod vplyvom oblasti nižšieho tlaku. V nasledujúcich dňoch tak veľa slnka na oblohe neuvidíme. Teploty sa však budu pohybovať na priaznivých hodnotách až do +30°C.

 V stredu bude ešte najmä vo východnej polovici Slovenska prevládať zamračené a upršané počasie. V západnej polovici by sa mali vyskytovať len prehánky a postupne by sa tu oblačnosť mala zmenšovať.

Vo štvrtok zavládne na našom území polooblačné až oblačné počasie s teplotami do +28°C. Miestami, najmä však vo východnej polovici územia treba počítať ešte s prehánkami.

V piatok sa oteplí a denné teploty môžu vystúpiť až k úrovni +30°C. Najmä na východe očakávame búrky. Počas víkendu sa však očakáva opäť zhoršenie počasia a búrky by sa mali vyskytovať na viacerých miestach.
img