Počasie sa v utorok upokojí. V stredu sa vráti dážď

05.10.2020 o 22:17 - Peter Minárik
  • Článok

Po pomerne búrlivom pondelku, ktorý priniesol aj extrémnejšie búrky sa v priebehu utorka počasie upokojí, no nie nadlho. Už v stredu sa na našom území opäť rozprší.

Počasie sa v utorok upokojí. V stredu sa vráti dážď

Uplynulé dni boli na našom území poriadne búrlivé. Cez naše územie počas víkendu postupoval studený front, ktorý priniesol intenzívne búrky a počas včerajšieho dňa sa na našom území tvorili supercelárne búrky, ktoré priniesli veľké krúpy a dokonca aj tornádo.

Za uplynulých 48 hodín vyprodukovali búrky na našom území viac ako 24 000 bleskov, čo je na začiatok októbra pomerne nezvyčajné.

Výrazné búrky sa však neprehnali len našim územím, ale aj okolitými krajinami. Teraz sa však počasie aspoň na pár hodín upokojí.

V priebehu utorka nás čaká prevažne polooblačné počasie a prehánky by sa mali vyskytovať predovšetkým na východnom Slovensku aj to len ojedinele. V stredu sa však počasie opäť pokazí.

Cez naše územie totiž začne postupovať ďalší frontálny systém a súčasne sa nad severným Balkánom prehĺbi tlaková níž. Tá bude postupovať cez Maďarsko smerom na východ a s ňou súvisiace zrážkové pole ovplyvní počasie aj na našom území.

V stredu tak treba počítať s tým, že sa na našom území postupne od juhozápadu opäť rozprší, pričom zrážky sa budú vyskytovať na viacerých miestach.

Zrážky by v priebehu nasledujúcich dní mali ustať, no na konci týždňa by sa mali zrážky vrátiť. Vyhliadky na ďalšie dni počítajú s oveľa častejšími zrážkami. Počasie na Slovensku by sa tak malo niesť v sychravejšom duchu.

Okrem dažďa, nás súčasne čaká aj chladnejšie počasie. Teploty na severe nemusia stúpať počas dňa nad +10 °C a na zvyšku územia by sa mali pohybovať do +15 °C. Podrobnejší vývoj na nasledujúce dni nájdete TU.

Najnovšie správy