Počasie trápi obyvateľov v Nemecku. Škody spôsobujú dažde, ale aj sneh

04.08.2020 o 13:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Silné dažde na juhu Bavorska spôsobujú veľké problémy. Zaplavených je množstvo oblastí. Hladiny viacero riek rýchlo stúpajú a situácia sa zrejme tak skoro nezlepší.

Počasie trápi obyvateľov v Nemecku. Škody spôsobujú dažde, ale aj sneh
Zaplavená je aj časť diaľnice A8, Foto: wetter.de

Veľké množstvo zrážok spôsobuje škody na juhu Nemecka, kde zaplavilo viacero miest. Najhoršia situácia je momentálne v okrese Bad Tölz-Wolfratshausen.

Povodne však hrozia aj v okresoch Weilheim-Schongau, Miesbach, Ebersberg, Rosenheim, Traunstein a Berchtesgadener Land. Nepriaznivé počasie tam bude úradovať ešte aj počas zajtrajšieho dňa.

Viaceré oblasti hlásia úhrny zrážok presahujúce hranicu 100 mm. Za 48 hodín v niektorých lokalitách spadlo takmer 200 mm zrážok. V okrese Rosenheim platí pred dažďom dokonca výstraha 4. stupňa až do večerných hodín.

Plné ruky práce majú hasiči. Len v už spomínanom Rosenheime zasahovali vyše 150 krát. V Eurasburgu v Hornom Bavorsku sa voda a blato z poľa zosunuli na rodinný dom. V Traunsteine ​​bolo zaplnených okolo 20 pivníc. Kvôli vode je úplne uzavretá aj časť diaľnice A8.

Na hraniciach s Rakúskom museli riešiť aj iný problém, a to sneh. Na vrchu Zugspitze napadalo až 30 cm nového snehu. Ten ochromil najmä dopravu v okolí. Fotografie z miesta si pozrite v priloženej fotogalérii.

Najnovšie správy