Početné búrky sa objavia aj dnes

22.07.2018 o 06:07 - Peter Minárik
  • Článok

Počas včerajšieho dňa počasie na našom území ovplyvnil rozpadajúci sa frontálny systém. Ten priniesol búrky najmä na západné Slovensko a dnes bude búrková aktivita pokračovať.

Početné búrky sa objavia aj dnes

Včera do našej oblasti ešte prúdil teplý vzduch od juhu. Podvečer začal počasie ovplyvňovať studený front, ktorý sa rozpadal, no do teplého vzduchu priniesol vlhkosť, čo labilizovalo atmosféru, následkom čoho sa potom vyskytovali pomerne výrazné búrky.

Pozostatky tejto frontálnej vlny budú nad našim územím aj dnes. Teplého a vlhkého vzduchu bude dostatok a tak počas dňa očakávajte výrazný vývoj kopovitej oblačnosti z ktorej sa postupne vyformujú búrky. Tie môžu byť lokálne intenzívnejšie.

Búrky by však v porovnaní so včerajším dňom nemali byť také kompaktné. Budú sa vyskytovať vo forme početných búrkových jadier, ktoré sa môžu miestami zhlukovať do väčších celkov. 

Z toho pramenia aj dnešné nebezpečné sprievodné javy. Počítajte s lokálne výraznejšími zrážkami a v jadrách búrok aj s krúpami. Silný vietor sa vyskytne len v prípade ak vznikne supercela.

Najnovšie správy