Pondelok prinesie aj búrky. Tie budú neskôr výraznejšie

20.04.2019 o 21:05 - P.M.
Článok

Toľko vytúžená vlaha konečne na naše územie príde s blížiacim sa koncom Veľkonočných sviatkov. Búrky sa objavia už v pondelok, no oveľa výraznejšie dorazia na naše územie v priebehu druhej polovice budúceho týždňa.

Pondelok prinesie aj búrky. Tie budú neskôr výraznejšie

Naše územie čaká najbližšie dni veľmi teplé počasie, no už tak sucho, ako tomu bolo uplynulé dni nebude.

Počasie totiž najskôr ovplyvní presúvajúca sa plytká tlaková níž, ktorá prinesie prehánky, búrky a v utorok aj dážď. 

V závere pracovného týždňa by cez naše územie mal smerovať studený front, ktorý prinesie na naše územie výraznejšie búrky. To, aké počasie nás čaká počas nasledujúceho týždňa nájdete vo videu.

Veľkonočný pondelok prinesie na naše územie zmenu. Slnečné počasie sa už neočakáva a najmä popoludní sa predovšetkým na severe a východe očakávajú početné prehánky a ojedinele aj búrky.

Najväčšia pravdepodobnosť výskytu búrok je v oblasti severného a východného Slovenska. Ojedinelé búrky by mohli priniesť výraznejšie zrážky a aj krúpky s priemerom pod 0,5 cm.

očakávaný výskyt búrok počas pondelka
očakávaný výskyt búrok počas pondelka

V utorok by malo prísť od juhozápadu zrážkové pole, ktoré na naše územie prinesie dážď. ten celkom určite poteší záhradkárov.

V stredu a vo štvrtok sa na naše územie vráti teplé počasie. Teplý vzduch k nám bude prúdiť od juhu, no počas popoludnia sa očakáva tvorba kopovitej oblačnosti a budú sa objavovať aj prehánky, či búrky. Teploty budú stúpať v najteplejších oblastiach Slovenska aj nad +25 °C.

Výraznejšie búrky nás zrejme čakajú v piatok, kedy by cez naše územie mal smerovať studený front.