Popoludní sa budú vytvárať prehánky. Vyskytnúť sa môžu aj búrky

28.03.2020 o 08:11 - Peter Minárik
  • Článok

Víkend bude síce teplý a teploty môžu atakovať aj hranicu +20 °C, ale v priebehu popoludnia sa začne vytvárať kopovitá oblačnosť a hrozia prehánky alebo aj ojedinelé búrky.

Popoludní sa budú vytvárať prehánky. Vyskytnúť sa môžu aj búrky

Čaká nás pomerne veľmi teplý víkend. Do našej oblasti sa totiž dostáva teplejší vzduch a vďaka nemu budú teploty opäť atakovať až hranicu +20 °C. V priebeh popoludnia však môže prísť osvieženie. 

Počasie totiž ovplyvňuje aj plytká tlaková níž, ktorá sa nachádza vo vyšších vrstvách atmosféry a práve tá zabezpečí vlhkosť. V takomto teplejšom a vlhšom vzduchu sa počas popoludnia začnú tvoriť prehánky.

Prehánky sa v priebehu popoludnia budú vytvárať predovšetkým v horských oblastiach stredného Slovenska. Numerické modely očakávajú, že výnimočne sa môžu vyskytnúť aj búrky.

Viac prehánok bude na našom území v nedeľu, kedy sa budú pred blížiacim sa studeným frontom od severu vytvárať tzv. predfronálne prehánky.

Samotný studený front začne počasie ovplyvňovať v pondelok a opäť sa veľmi výrazne ochladí. Teploty sa prepadnú aj o viac ako 10 °C.

Najnovšie správy