Popoludní sa opäť ozvú na našom území prehánky a búrky

25.07.2020 o 12:07 - Peter Minárik
  • Článok

Aj v priebehu dnešného dňa sa na našom území opäť ozvu prehánky a búrky. Tie by mali zasiahnuť najmä severozápadnú časť územia.

Popoludní sa opäť ozvú na našom území prehánky a búrky

Počasie v našej oblasti dnes ovplyvňuje tlaková níž, ktorá prináša výdatné zrážky predovšetkým do štátov ležiacich južne od nášho územia.

Zrážky sa však predsalen nevyhli ani nášmu územiu a aktuálne prší predovšetkým na juhu západného Slovenska. Počas dňa sa však zrážky objavia aj v iných oblastiach Slovenska.

Opäť sa v priebehu popoludnia očakávajú prehánky a búrky. Tie by mali začať vznikať v horských oblastiach severného Slovenska a postupovať by mali okolo tlakovej níže smerom k juhozápadu.

Prehánky a búrky sa podľa aktuálnych výstupov numerických modelov očakávajú predovšetkým v severozápadnej polovici územia.

Prehánky a búrky sa dnes vyskytnú prakticky na celom území s výnimkou južnej polovice západného a stredného Slovenska, kde aktuálne prší a vzduch je tu tak pomerne stabilný.

Dnešné prehánky a búrky by však mali byť slabšie ako počas včerajšieho dňa, keď búrky prinášali desiatky milimetrov zrážok, ktoré spôsobovali prívalové zrážky.

Najnovšie správy