Posledný deň roka 2020 prinesie zamračené počasie, hmly, dážď i sneženie

31.12.2020 o 07:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Ani sme sa nenazdali a zobudili sme sa do posledného dňa roka 2020. Aké nám prinesie počasie?

Posledný deň roka 2020 prinesie zamračené počasie, hmly, dážď i sneženie
Ilustračné, Foto: wallpapercave.com

Silvester býva väčšinou deň plný osláv, bilancovania a predpovedí do nasledujúceho roka. Za obvyklých podmienok by sme sledovali počasie, či bude dobre vidieť ohňostroj, alebo či pri oslavách na námestiach nezamrzneme.

Tento rok je tomu inak, keďže platia sprísnené pravidlá vzhľadom na ešte stále zúriaci koronavírus. Počasie však nikdy nespí a preto sa poďme pozrieť na to, čo nám dnešok prinesie.

Situáciu u nás bude ovplyvňovať rozsiahla oblasť nízkeho tlaku vzduchu, ktorá sa bude nachádzať nad európskym kontinentom. V rámci neho sa nad východnými Karpatmi bude vlniť frontálne rozhranie.

Počas dňa preto treba počítať s oblačným až zamračeným počasím. V západnej polovici územia môže byť miestami aj zmenšená oblačnosť.

Ojedinele sa bude vyskytovať hmla. Na východe miestami, inde ojedinele sa vyskytne slabý dážď, od stredných polôh sneženie. Zrána si musia vodiči na cestách dať pozor na poľadovicu.

Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +3 °C do +8 °C. Na severe - Kysuciach, Orave, Liptove, Horehroní a Spiši okolo +1 °C.

Fúkať bude slabý vietor. Len na západe a východe miestami severozápadný až severný vietor do 6 m/s.

Najnovšie správy