Posledný zimný týždeň prinesie jarné počasie

- P.M.
Článok
Zima končí a to už aj z meteorologického hľadiska. Od 1. marca nás totiž čaká meteorologická jar. Posledný zimný týždeň však zimný rozhodne nebude.
Meteorologická zima trvá od 1. decembra do 28. februára. Reálne však ťažko počasie v tomto období možno považovať za zimné. Prevládajúce južné prúdenie prinášalo nadpriemerne vysoké teploty, a tak táto zima skončila teplotne výrazne nad priemerom. Inak tomu nebude ani v posledný zimný týždeň. Ten prinesie skôr jarné počasie.

Na začiatku týždňa bude počasie na našim územím pod vplyvom výbežku vyššieho tlaku vzduchu od severovýchodu. V pondelok a v utorok nás tak čaká ustálené prevažne polojasné až polooblačné počasie. Viac oblačnosti môže byť najmä zrána a dopoludnia, kedy sa v nižších polohách môžu vyskytovať hmly alebo nízka oblačnosť. Počas dňa sa však hmly rozplynú a teploy vystúpia nad +5°C na celom území. Maximá sa budú šplhať až k +15°C.

Záver týždňa a posledné februárové dni by mali byť pod vplyvom nevýraznej oblasti nižšieho tlaku. Na našom území by malo prevládať prevažne oblačné počasie. Do našej oblasti by však stále mal prúdiť teplejší vzduch od juhozápadu, ktorý by mal byť aj pomerne vlhký, vďaka čomu sa v nižších polohách budú tvoriť hmly. Teploty by sa však stále mali pohybovať na vysokých hodnotách aj cez +10°C.

S podobným charakterom počasia začne aj marec. Zima vo vyhliadke nie je, a tak môžete vítať jar :-)